Jak pisałam w poprzednich tekstach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków.

W takim razie przyjrzyjmy się, jak sprawa wygląda? Wielu liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych.
Ale rekomendacja S powinna ostudzić emocje - od roku 2014 niezbędny...Jak pisałam w poprzednich tekstach, rodzimy rynek nieruchomości budzi emocje wielu rodaków.

W takim razie przyjrzyjmy się, jak sprawa wygląda? Wielu liczy na spadki cen oraz na większą dostępność kredytów hipotecznych.

Ale rekomendacja S powinna ostudzić emocje - od roku 2014 niezbędny do uzyskania kredytu będzie 5% wkład własny.

To nie wygląda strasznie, ale w dużych miejscowościach (gdzie ceny mieszkań są wysokie) może to być całkiem duża suma.

Pytanie - skąd wziąć środki na wkład własny? Nie wszyscy mają szansę oszczędzania - jeżeli przeciętny Kowalski wynajmuje mieszkanie, to płaci za nie porównywalnie do kwoty miesięcznej raty kredytu hipotecznego, tak więc nie ma z czego oszczędzić, lub są to bardzo niskie kwoty.

Weźmy przykład - 5% z 300 tys.

zł to 15 tys.

Nie wygląda to przerażająco, ale jeżeli stać cię na odłożenie 500 zł każdego miesiąca, to łatwo policzyć - musisz odkładać 2,5 roku.

A wtedy... wkład własny wyniesie 10%. W zasadzie można liczyć na spadki cen mieszkań i się "wyrówna". A jaka alternatywa dla oszczędzania? Pozostaje pożyczka od krewnych, lub...

banku.

Można także znaleźć dodatkowe źródło dochodu, lub kupić mieszkanie taniej.

Ale czy rekomendacja S jest w ogóle taka niezbędna? KNF uznał, że tak.

A jeżeli weźmiemy pod uwagę statystyki licytacji komorniczych, to wychodzi, że naprawdę ma to swoje uzasadnienie. mieszkania sprzedaż łódź Warto rzucić okiem także na mieszkania sprzedaż łódź Więcej informacji także tutaj mieszkania łódź Dodatkowe informacje znalazłem właśnie tutaj mieszkania sprzedaż łódź - polecam ten artykuł. Zdecydowanie jest warty przeczytania.
Wpis inspirowany jest również mieszkania łódź .

Widok do druku:

mieszkania łódź