Artykuł o dywanach

az ogólny personel sprzątający. Takie osoby zajmują się między innymi zamiataniem podłóg w galeriach handlowych. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że po galeriach handlowych przechodzi codziennie nawet kilka tysięcy osób, które

Artykuł o dywanach czyszczenie dywanów wrocław

Szybkie porządki w galeriach handlowych

Szybkie porządki w galeriach handlowych wykonywane są przez osoby zatrudnione jako personel sprzątający w poszczególnych sklepach oraz ogólny personel sprzątający. Takie osoby zajmują się między innymi zamiataniem podłóg w galeriach handlowych. Trzeba przecież mieć na uwadze fakt, że po galeriach handlowych przechodzi codziennie nawet kilka tysięcy osób, które mogą wnosić błoto, a dodatkowo doprowadzają do drobnych wypadków typu rozlanie mleka czy zbicie butelki z jakimś napojem. Dlatego osoby zajmujące się sprzątaniem galerii handlowych zmywają także podłogi po kilkanaście razy dziennie i wyrzucają śmieci, a także zajmują się pozostawionymi na korytarzach pakunkami. Co jakiś czas w galeriach handlowych wykonywane są także generalne porządki.


Washlet - definicja

Współczesną ubikację w Japonii nazywa się washletem (jap. ??????? Woshuretto?) lub deską klozetową czyszczącą ciepłą wodą (jap. ?????? onsui senj? benza?). Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych rodzajów ubikacji na świecie4. Produkt firmy TOTO Washlet Zoe został odnotowany w księdze rekordów Guinnessa jako najbardziej zaawansowana ubikacja na świecie posiadająca 7 funkcji. Ponieważ model został zaprezentowany w 1997, najprawdopodobniej jest mniej zaawansowany od najnowszego modelu TOTO Neorest20.

Pomysł washletu przyszedł z zagranicy. Pierwsza muszla klozetowa ze zintegrowanym bidetem została wyprodukowana w Szwajcarii w 1964 roku. Era ubikacji naszpikowanych elektroniką zaczęła się w Japonii w 1980 roku5 wraz z zaprezentowaniem Washlet G Series przez TOTO. Od tamtej pory nazwa washlet jest używana w odniesieniu do wszystkich rodzajów japońskich elektroniczno-mechanicznych systemów muszli klozetowych. W 2002 roku prawie połowa domostw japońskich posiadała taką ubikację, co przewyższało liczbę domostw posiadających komputer osobisty34. Na pierwszy rzut oka muszla taka wygląda podobnie do spotykanych na Zachodzie. Jednakże posiada ona kilka dodatkowych funkcji takich jak: suszarka, podgrzewanie siedziska, opcje masażu, ustawienia strumienia wody, automatyczne podnoszenie pokrywy, automatyczne spłukiwanie itd.2. Funkcje te obsługiwane są za pomocą panelu sterującego, który może być przymocowany do deski sedesowej lub umiejscowiony na ścianie (wówczas często jest bezprzewodowy)2.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ubikacje_w_Japonii


Ocet- niezbędny w każdym domostwie

Ze względu na niską cenę i łatwą dostępność, ocet spirytusowy bywa do dziś powszechnie używany w gospodarstwie domowym jako podręczny środek czyszczący, dezynfekujący i odkamieniający oraz jako składnik w wielu tradycyjnych przepisach na domowe odplamiacze, kosmetyki, a nawet lekarstwa. Ocet był znany już od czasów starożytnych, wykorzystywano go do polewania kamieni bądź skał, które później ulegały rozpadowi, ocet znalazł również szerokie zastosowanie w wielu iberyjskich kopalniach w czasie panowania Kartaginy w Hiszpanii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet