Biznes i prestiż

ństwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych. Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na

Biznes i prestiż

Formy transportu miejskiego

Na terenach miast wykonywane są różne formy transportu co bardzo ułatwia mieszkańcom miast codzienne funkcjonowanie. Mogą oni więc korzystać z państwowego transportu miejskiego oraz z transportu prywatnego. Państwowy transport miejski opłacany jest na zasadzie kasowania biletów lub kupowania biletów miesięcznych.

Natomiast prywatny transport miejski wykonywany jest na zasadzie wniesienia odpowiedniej opłaty, która zwykle jest nieco mniejsza od opłaty za przejazd państwową komunikacją miejską. Zdarza się również, że na terenie niektórych miast wykonywany jest bezpłatny transport miejski. Przeznaczony jest on dla studentów, dla osób starszych i dzieci lub dla wszystkich pasażerów. Wszystko zależy od tego, jak wiele środków pieniężnych miasto może przeznaczyć na transport swoich obywateli.


Krajowy przewóz osób

Krajowy przewóz osób wykonywany jest na terenie jednego województwa oraz na terenie całego kraju. Przewóz osób wykonywany na terenie województwa zwykle jest bardzo tani i nie trzeba za bardzo martwić się o to, o której godzinie będzie można dojechać do celu podróży, ponieważ autobusy poruszające się po niewielkich odległościach jeżdżą bardzo często.

Natomiast w przypadku przewozów organizowanych na dalszych odległościach trzeba już najczęściej dokonać rezerwacji miejsca w autobusie, żeby móc spokojnie dojechać do celu podróży bez obawy o to, że nie będzie można wyjechać o wybranej przez siebie godzinie. Poza tym taki przewóz zwykle jest przewozem przyspieszonym, a autobusy dalekobieżne nie zatrzymują się na wszystkich przystankach.


podróżnych czyli o 10% więcej w

Obecnie port posiada około 50 połączeń rejsowych z portami w kraju i w Europie oraz stale rosnącą liczbę połączeń czarterowych.

W roku 2010 odprawiono 2 mln 232 tys. podróżnych, co stanowiło wzrost o 16,8% w stosunku do roku 2009. W zakresie przewozów cargo w 2010 na lotnisku przeładowano 4487 ton, co oznacza 11,7% wzrost w porównaniu do 2009 roku.

W roku 2011 odprawiono 2 mln 464 tys. podróżnych, czyli o 10% więcej w stosunku do roku 2010. W roku 2011 uruchomiono 21 nowych połączeń, oddano do użytku 6 strategicznych inwestycji.

Nad każdym samolotem, który podchodzi do lądowania dla kierunku 29 (ze wschodu), czuwa nowoczesny system ILS kat. II, wysokość decyzji (wysokość na jakiej załoga samolotu musi zobaczyć światła podejścia) wynosi dla gdańskiego lotniska 30 m., minimalna widzialność w poziomie przy progu pasa 300 m., w dalszej części 125 m., minimalna widzialność przy starcie 125 m. Dla kierunku 11 (z zachodu) obowiązują systemy RNAV, RNAV/VNAV i LPV.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Port_lotniczy_Gdańsk_im._Lecha_Wałęsy