Druk w różnych zakładach poligraficznych. Kilka faktów

i drukowaniu.Encyklopedyczna definicja obrazu drukowegoObraz drukowy ? obraz taki sam pod względem kształtu, jak ten, który pojawi się później na odbitce uzyskanej w danej technice drukowania, czyli obraz miejsca zetknięcia się ś

Druk w różnych zakładach poligraficznych. Kilka faktów Druk to bardzo rozległa dziedzina, niektóre zakłady specjalizują się tylko w konkretnej dziedzinie, dla przykładu , ale są doświadczone w tym co robią. Wpis o zakładach poligraficznych i drukowaniu.

Encyklopedyczna definicja obrazu drukowego

Obraz drukowy ? obraz taki sam pod względem kształtu, jak ten, który pojawi się później na odbitce uzyskanej w danej technice drukowania, czyli obraz miejsca zetknięcia się środka drukującego (farba drukarska, toner, tusz, atrament) z podłożem drukowym (papier, tektura, folia).

Obraz drukowy różni się od obrazu gotowego produktu jedynie tym, że nie uwzględnia powiększania się i deformacji szczegółów obrazu wynikających z wsiąkliwości środka drukującego w podłoże, rozmazywania się tego środka, smużenia, łączenia kropel, zalewania na rogach i tym podobnych zjawisk.

Pojęcie obrazu drukowego jest wykorzystywane przy omawianiu techniki druku w poszczególnych rodzajach urządzeń drukujących ? w szczególności istotne jest, gdzie obraz ten pojawia się po raz pierwszy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Obraz_drukowy


Materiał marketingowy-naklejki

Naklejki, czy też nalepki to dobry materiał marketingowy, bowiem nadają się one nie tylko do przyklejania na naszych produktach, ale np. w witrynie sklepu, czy nawet na samochodzie. Rozmaite i wręcz nieskończone możliwości kształtów i kolorów takich naklejek dają bardzo duże pole manewru dla grafika, który może puścić wodze fantazji.

Większość zakładów poligraficznych nie oferuje naklejek, ale z pewnością w każdym większym mieście znajdzie się jeden lub dwa takie zakłady. Najlepszej jakości naklejki są te drukowane w dużej rozdzielczości.


Programy dla grafików

Programów do obróbki grafiki jest coraz więcej, od najpopularniejszego już Photoshop po mniej znane i darmowe jak Inkscape. Profesjonaliści używają zazwyczaj jednego czy dwóch sprawdzonych programów, co przekłada się na ich wysoką produktywność.

W pracy grafika czy operatora DTP potrzeba zazwyczaj programu do obróbki grafiki wektorowej oraz rastrowej. Do puli programów potrzebnych w takiej pracy można też zaliczyć edytory tekstu, programy dostarczone przez producentów sprzętu drukującego.