szkoła językowa wejherowo

Warto znać język angielski! Jeśli jesteś zainteresowany kursem języka obcego, to sprawdź

O językach - polski i czeski

szkoła językowa wejherowoCiekawym tematem dla badaczy języka - zarówno dla filologów polskich, jak i dla lingwistów zajmujących się językami słowiańskimi,...jest związek historyczny naszego ojczystego języka z czeskim.
Co może się wydać interesujące dla laika, że we wczesnym średniowieczu języki te były niemal identyczne.
Ale rozwój kulturowy naszych południowych sąsiadów był wówczas znacznie szybszy, niż u nas. Wczesne kontakty z chrześcijaństwem zachodnim otwarły naszym sąsiadem nowe możliwości.

Zresztą, wystarczy przejść się po Pradzie, w której znajdziemy sporo średniowiecznych zabytków.

O grupach językowych

Napiszę teraz parę słów na temat grup językowych.
Tak naprawdę, może to mieć znaczenie przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu nauki języka obcego.
Języki nie rozwijały się w izolacji - w zależności od czynników historycznych, geograficznych i antropologicznych, wpływały na siebie. Zdarza się, że dana grupa językowa wywodzi się od jednego języka, który obecnie jest już martwy.

Takim przykładem jest łacina, która dała początek paru współczesnym językom - włoskiemu, francuskiemu, portugalskiemu i paru innym.

Kurs językowy online?

Jeśli postanowiliśmy rozpocząć kurs języka obcego, wybierzmy metodę szkoleniową, która będzie nam najbardziej odpowiadać. Nie zamierzam wspominać o różnych technikach zapamietywania.
Ostatnio dość popularne są kursy językowe on-line.

To jednak może się nie sprawdzić, jeśli nie potrafimy się zmobilozować do nauki samodzielnie - kontakt z lektorem motywuje! Ważny jest też native-speaker.

Dzięki temu będziemy mogli przetestować nasze umiejętności językowe i komunikacyjne.

.

Poprzednie wpisy:

Następne wpisy: