Internet jako narzędzie reklamy

Dodane: 26-11-2014 11:23
Internet jako narzędzie reklamy Artykuł o tym jaka usługa jest pozycjonowanie chorzów i dlaczego warto zainwestować w promowanie swojej firmy w internecie.

Bomby w pozycjonowaniuStare i nowe algorytmy wyszukiwarek

Ewolucja wyszukiwarek wywołała ewolucję pozycjonowania przechodzącego...przez wszelkie algorytmy binarne i wektorową analizę treści strony. Dopiero wyszukiwarki oparte na analizie topologii sieci, zliczające linki (takie jak Google), podniosły poziom trudności pozycjonowania stron. Zaawansowane algorytmy analizy topologii sieci wielu osobom wydawały się odporne na wszelkiego rodzaju próby manipulacji/modyfikacji SERP, jednak zjawisko Google bomb, polegające na masowym dodawaniu na stronach linku ze wskazanym przez pomysłodawcę anchor tekstem, pokazało drogę do łatwego modyfikowania indeksu.


Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Optymalizacja_dla_wyszukiwarek_internetowych


Dobre i mniej dobre firmy oferujące pozycjonowanie

Pozycjonowanie jako branża w Polsce jest w miarę świeża, co nie oznacza braku konkurencji na tym rynku. Ponieważ jest już teraz wiele firm , które zajmują się pozycjonowaniem, nie każda jednak jest warta uwagi. SEO to sprawa w teorii prosta, jednak nie każdy się do takiej pracy nadaje. Wymagana jest duża wiedza na temat działania wyszukiwarek oraz zaplecze do SEO. Jeżeli firma ma w swojej kadrze wykwalifikowanych pozycjonerów to można się pokusić o stwierdzenie, że 'pozycje same rosną'. Firma pozycjonująca nie może spocząć na laurach kiedy strona już będzie wy pozycjonowania, należy regularnie pracować nad nią, aby wysokie wyniki się utrzymały.


Czy na pewno wiesz co to pozycjonowanie?

SEO jest to proces i seria działań mająca na celu podniesienie pozycji zadanej strony w wyszukiwarkach. W założeniach jest to dość proste, aczkolwiek jeżeli przechodzimy do zastosowania tego w praktyce nie jest to już takie oczywiste. Przy SEO trzeba mieć na uwadze wiele zmiennych na przykład: obszar na który dana witryna ma swoją działalność, ilość konkurencji i wiele innych mniej ważnych rzeczy. Oczywiście SEO jest to proces, więc na konkrety trzeba czasami poczekać kilka miesięcy. Mamy kilka metod na pozycjonowanie, ale o tym w innej części artykułu.