Medycyna - ogólnie o instrumentach do badania

prowadzania badań medycznych jest bardzo ważna. Dlatego prawie każdy lekarz, który jest zadowolony z posiadanego przez siebie endoskopu stara się polecać innym lekarzom dokonanie jego zakupu. Takie dobrej jakości endoskopy rzeczyw

Medycyna - ogólnie o instrumentach do badania

Dobrej jakości endoskopy

Wszyscy lekarze chcą korzystać z dobrej jakości endoskopów. Zdają sobie sprawę z tego, że jakość posiadanych przez nich narzędzi wykorzystywanych podczas przeprowadzania badań medycznych jest bardzo ważna. Dlatego prawie każdy lekarz, który jest zadowolony z posiadanego przez siebie endoskopu stara się polecać innym lekarzom dokonanie jego zakupu. Takie dobrej jakości endoskopy rzeczywiście dobrze się sprzedają i szybko znikają z rynku. Są więc stale produkowane i wypuszczane do sprzedaży. Trzeba przyznać, że lekarze przeprowadzający badania przy użyciu endoskopów przez dłuższy okres czasu wiedzą już bardzo dobrze, które endoskopy są najczęściej polecane i posiadają najlepsze opinie. Pozwala im to kupować jedynie dobrej jakości endoskopy.


Endoskopia - cytat z Wikipedii

Badania endoskopowe polegają na wprowadzaniu do wnętrza ciała pacjenta sondy endoskopu (część endoskopu zawierająca światłowód do oświetlenia badanego pola, obrazowód ? przekazujący obraz z wnętrza badanego narządu oraz kanał narzędziowy służący do wprowadzenia specjalnych narzędzi służących do pobierania materiału do badań i wykonywania zabiegów).
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia


Endoskopia Badania endoskopowe, encyklopedyczna definicja

Aktualnie wykonuje się badanie bronchoskopowe przy użyciu giętkiego wziernika ? fiberoskopu, a badanie takie nazywa się bronchofiberoskopią.

Pierwszy opis badania bronchoskopowego przy pomocy sztywnej rurki podał w 1897 Gustav Killian, a badanie z użyciem giętkiego bronchofiberoskopu zostało po raz pierwszy wykonane w 1967 przez Ikedę w Japonii.

Badanie wykonuje się u chorego leżącego na plecach lub w pozycji siedzącej. Obowiązuje wykonanie znieczulenia miejscowego łuków podniebiennych, tylnej ściany gardła, krtani i dróg oddechowych poniżej krtani roztworem lignokainy. Dodatkowo stosuje się także tak zwaną płytką sedację podając badanemu dożylnie fentanyl lub midazolam.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Endoskopia