Ogólnie o technikach grzewczych

: O wydajności pomp ciepłaNazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "po

Ogólnie o technikach grzewczych pompy ciepła gdańsk
Jest mnogo typów pomp ciepła, jedne bardziej, drugie mniej opłacalne. Montaż jednak wymaga sporego doświadczenia, z tego powodu warto wynająć firmę, która montuje .

Cytat w Wikipedii: O wydajności pomp ciepła

Nazwa "pompa ciepła" jest użyta przez analogię do nazwy powszechnie znanej "pompy hydraulicznej" pompującej ciecz (najczęściej wodę) z niżej położonego zbiornika do zbiornika położonego wyżej. Zarówno "pompa hydrauliczna" jak i "pompa ciepła" potrzebują energii dostarczonej z zewnątrz. Kiedy ciepło płynie w naturalnym kierunku (od wyższej temperatury do niższej), przepływ tego ciepła może być wykorzystany do napędu silnika cieplnego podobnie jak przepływ wody płynącej grawitacyjnie z góry na dół napędza silnik hydrauliczny (turbinę wodną). Aby "zmusić" ciepło do płynięcia w odwrotnym kierunku (od temperatury niższej do wyższej) należy z zewnątrz dostarczyć energii do napędu, podobnie jak przy pompowaniu wody z dolnego zbiornika do górnego. Przy odpowiedniej konstrukcji "pompa ciepła" i "silnik cieplny" mogą być jednym urządzeniem, podobnie jak jednym urządzeniem mogą być pompa hydrauliczna i silnik hydrauliczny w elektrowni szczytowo-pompowej.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pompa_ciepła


Eko grzanie w nowym budynku

Przy budowie nowego budynku należy pomyśleć o sposobie jego ogrzewania już na etapie projektu. Pozwoli to uniknąć drogich zmian i unowocześnień dla wybranego rodzaju ogrzewania. Warto również stosować wysokiej jakości materiały budowlane, ponieważ mają z reguły lepsze parametry od tych najtańszych. Co może być kluczowe jeżeli chodzi o zużycie energii przez budynek.

Nowoczesne metody ogrzewania niestety wymagają spełnienia pewnych norm, aby były były wydajne w danym budynku. Przede wszystkim chodzi o jak najmniejsze straty ciepła, ponieważ to przynosi niepotrzebne koszty. Warto rozeznać się w temacie zanim przystąpimy do jakiejkolwiek realizacji.


Energia geotermalna

Głównym sposobem pozyskiwania energii geotermalnej jest tworzenie odwiertów do zbiorników gorących wód geotermalnych. W pewnej odległości od otworu czerpalnego wykonuje się drugi otwór, którym wodę geotermalną po odebraniu od niej ciepła, wtłacza się z powrotem do złoża. Wody geotermiczne są z reguły mocno zasolone, jest to powodem szczególnie trudnych warunków pracy wymienników ciepła i innych elementów armatury instalacji geotermicznych. Energię geotermiczną wykorzystuje się w układach centralnego ogrzewania jako podstawowe źródło energii cieplnej. Drugim zastosowaniem energii geotermicznej jest produkcja energii elektrycznej. Jest to opłacalne jedynie w przypadkach źródeł szczególnie gorących

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Energia_geotermalna