Ortopedzi - nie czekaj w kolejce do NFZ

ującymi w okresie zimowym są zwichnięcia i złamania nóg oraz towarzyszące im zwichnięcia rąk czy urazy bioder. Powrót do zdrowia po niewielkim złamaniu nie jest taki trudny, wymaga jednak od osoby chorej pewnego wysiłku włożonego

Ortopedzi - nie czekaj w kolejce do NFZ

Najczęstsze urazy ortopedyczne w okresie zimowym

W okresie zimowym do lekarzy często trafiają osoby, które uległy jakimś urazom ortopedycznym. Najczęstszymi urazami ortopedycznymi występującymi w okresie zimowym są zwichnięcia i złamania nóg oraz towarzyszące im zwichnięcia rąk czy urazy bioder. Powrót do zdrowia po niewielkim złamaniu nie jest taki trudny, wymaga jednak od osoby chorej pewnego wysiłku włożonego w proces rehabilitacji. Dzięki ćwiczeniom złamanej kończyny wykonywanym już po zdjęciu gipsu może ona dużo szybciej wrócić do pełnej sprawności. Bardzo często osoby, które zostały poszkodowane w jakimś wypadku, do którego doszło w okresie zimowym, korzystają z prywatnej opieki ortopedycznej. Dzięki temu nie muszą spędzać długich godzin w kolejce do lekarza.


Prywatne konsultacje ortopedyczne odbywane po operacjach

Rehabilitacja prowadzona po operacji ortopedycznej stanowi bardzo ważny czynnik wpływający na powrót do zdrowia osoby posiadającej jakiś uraz. Dlatego każda osoba, która przeszła jakąś operację ortopedyczną dostaje do domu wykaz ćwiczeń, które ma wykonywać przez pewien okres po przebytej operacji. Jednocześnie bardzo często osoby powracające do zdrowia po operacjach ortopedycznych korzystają z różnych prywatnych konsultacji u najlepszych specjalistów. Tacy specjaliści będą mogli podpowiedzieć pacjentowi, w jaki sposób może on przyspieszyć proces leczenia ortopedycznego. Mogą także skierować swojego pacjenta na serię zabiegów naświetlających, które dodatkowo rozgrzewają poddawane ćwiczeniom części ciała.


Długotrwała opieka ortopedyczna

Korzystanie z długotrwałej, prywatnej opieki ortopedycznej może być bardzo kosztowne, dlatego w takiej sytuacji pacjenci bardzo często traktują ją po prostu jako uzupełnienie dla leczenia ortopedycznego realizowanego w ramach państwowej opieki medycznej. Warto, więc, wybrać takiego lekarza, który przyjmuje jednocześnie w państwowych i prywatnych przychodniach ortopedycznych. Będzie on potrafił ustalić dobry plan leczenia ortopedycznego i postępować według ogólnie przyjętych zasad medycznych. W czasie długotrwałego leczenia pacjent będzie musiał sięgać po różne leki i uczestniczyć w różnego rodzaju zabiegach rehabilitacyjnych. Będzie się także zdarzało, że skorzysta z prywatnej wizyty lekarskiej u swojego lekarza prowadzącego.