Rola rolet i żaluzji

owo dopasowane. Jednak, najczęściej tak nie jest. To co przeszkadza...Tym razem napiszę o drewnianych (ewentualnie bambusowych) żaluzjach. Jakiś czas temu stały się całkiem popularnym elementem wystroju naszych mieszkań. Wygląda

Rola rolet i żaluzji Tym razem napiszę o drewnianych (ewentualnie bambusowych) żaluzjach. Jakiś czas temu stały się całkiem popularnym elementem wystroju naszych mieszkań. Wyglądają dobrze, ale pod warunkiem że są prawidłowo dopasowane. Jednak, najczęściej tak nie jest. To co przeszkadza...Tym razem napiszę o drewnianych (ewentualnie bambusowych) żaluzjach. Jakiś czas temu stały się całkiem popularnym elementem wystroju naszych mieszkań. Wyglądają dobrze, ale pod warunkiem że są prawidłowo dopasowane.

Jednak, najczęściej tak nie jest. To co przeszkadza w polskich domach, to niekonsekwencja w odcieniach drewna i materiałów je imitujących. Inny kolor okien, paneli, czy drzwi. A do tego drewniane żaluzje... w jeszcze innym odcieniu. To nie ma prawa wyglądać dobrze, po prostu. Ubolewam, że większość nie zwraca na to uwagi, naprawdę szkoda. O ile jeszcze dwie kompletnie różne okleiny drewniane da się znieść, to potem jest już gorzej. A do tego dochodzą meble... w okleinie oczywiście. A potem jest misz-masz w niewielkim pomieszczeniu, które ciągle sprawia wrażenie ciasnej, nieuporządkowanej klitki.

Parę porad:
Jeżeli masz białe ramy, możesz kupić żaluzje drewniane, ale
dopasowane pod kolor podłogi, lub drzwi w pokoju. Jeśli ramy są innego koloru, pod te ramy dopasowujesz odcień żaluzji, lub kupujesz BIAŁE.
Białe będą zawsze bezpiecznym wyborem, ponieważ dopasują się do wszystkiego, nie będą się wybijać i podkreślą inne elementy wnętrza.