Style wnętrz. Rodzaje, typy

ski styl i pomieszczeniaFrancja to niewątpliwie stolica stylu i modu. Dlatego wiele sławnych projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a zwłaszcza w Paryżu. Salon w stylu francuskim to prze

Style wnętrz. Rodzaje, typy Strojenie domu czy mieszkania to z pewnością najprzyjemniejszy moment budowy czy remontu. Dywaniki, krzesła, lustra czy dodadzą mnóstwo uroku, jeśli tylko będą dobrze dobrane.

Francuski styl i pomieszczenia

Francja to niewątpliwie stolica stylu i modu. Dlatego wiele sławnych projektantów mody i artystów chce pokazywać swoje dzieła i kreacje właśnie tam, a zwłaszcza w Paryżu.

Salon w stylu francuskim to przede wszystkim ekspozycja i prezentacja mebli oraz szkła. Meble powinny być stylizowane na XVII- i XVIII wiek. Lekko zaokrąglone kształty, złocenia i zdobienia. Co to za francuski salon bez żyrandola z kryształkami? To absolutna podstawa- bez tego możemy zapomnieć o właściwym nastroju panującym w takim pomieszczeniu.


Styl prowansalski

Połączenie ozdób w mieszkaniu z motywami roślinnymi, meble z litego drewna wykończone w kwieciste, delikatne wzorki. Pościel w lawendowym kolorze i do tego lampki cotton ball. Taki obraz moglibyśmy zobaczyć w typowym pomieszczeniu urządzonym na styl prowansalski.

To bardzo harmonijny i stonowany styl w którym każdy powinien czuć się dobrze i swobodnie. Pomieszczenia w takim stylu są idealne do odpoczynku i relaksu. Nawet dla osób, którzy wolą pomieszczenia w stylu minimalistycznym styl prowansalski będzie się podobał.


Trochę historii designu: Bauhaus

Do prekursorów Bauhausu należeli: berliński architekt Peter Behrens i Henry van de Velde, założyciel Szkoły Rzemiosł Artystycznych. Jednym ze współpracowników Behrensa był Walter Gropius, który dość szybko dał się poznać jako nowoczesny twórca. Zaczął propagować ideę standaryzacji ze względu na możliwości technologiczne przemysłu budowlanego.

Dążył do połączenia techniki ze sztuką. Rodziła się koncepcja wzornictwa przemysłowego i nowego podejścia do projektowania form produkowanych taśmowo. W płaszczyźnie filozoficznej istotną rolę odgrywały zapatrywania i idee polityczne twórców Bauhausu, głównie socjalistyczne.

Źródło:http://pl.wikipedia.org/wiki/Bauhaus