Trening i efekt- suplementacja

ata w składniki odżywcze jest bardzo ważna w naszym życiu. Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu i z poprawką na indywidualne preferencje żywieniowe. Dieta dla sportowców powinna być ułożona przez dietet

Trening i efekt- suplementacja Dobrze jest szukać oficjalnych dystrybutorów danej marki odżywek. Pozwala to zachować wysoką jakość produktu jego niską cenę. Świetnym przykładem jest .

O potrzebach organizmu

Dieta bogata w składniki odżywcze jest bardzo ważna w naszym życiu. Dieta powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb organizmu i z poprawką na indywidualne preferencje żywieniowe. Dieta dla sportowców powinna być ułożona przez dietetyka sportowego, najlepiej wspomagana odżywkami i suplementami.

Dobrze dobrana dieta pozwala zminimalizować potrzeby stosowania odżywek, jednak z dobrą jakościowo odżywką trening sportowy może okazać się skuteczniejszy, a jego efekty trwalsze. Należy jednak pamiętać, że żadne odżywki nie mogą stanowić substytutu zdrowego odżywiania i można o tym przeczytać na praktycznie każdym opakowaniu takich odżywek i suplementów.


Przed, w trakcie i po

Czas stosowania odżywek może być kluczowy dla dodania naszym treningom lepszej skuteczności. Bowiem od składnika odżywki zależy jej czas podania: przed treningiem, w trakcie lub po treningu. Pomagają one dostarczyć lub uzupełnić brakujące składniki w naszej diecie, a zużywane podczas trenowania.

I w ten sposób możemy zminimalizować katabolizm, zmęczenie, zakwasy, a zwiększyć i przyspieszyć przyrost masy mięśniowej. Bez dodatkowych wspomagaczy może być ciężko zmaksymalizować wzrost masy, ale wybór jest zawsze, bo dobra dieta powinna zaspokoić potrzeby na zużywane substancje.


Jak korzystać z BMI

BMI jest bardzo prosty w użyciu, jest jednak dosyć niedokładnym wskaźnikiem niedowagi i nadwagi oraz ryzyk chorób z nimi związanych. Kulturyści mogą mieć BMI wskazujące na skrajną otyłość, posiadając jednocześnie bardzo mało tkanki tłuszczowej. Z drugiej strony, BMI zupełnie zdrowych, szczupłych i wysokich lekkoatletów może wskazywać na skrajną niedowagę (np. BMI Yohanna Diniza przy wzroście 185 cm i wadze 59 kg wyniesie 17,24). Związek między wielkością wskaźnika a ryzykiem chorób różni się między populacjami o różnych proporcjach ciała. I tak wśród Azjatów ryzyko cukrzycy jest znacząco wyższe przy niższych wartościach BMI3. Zawartość tłuszczu w organizmie jest też wyższa u kobiet, niż u mężczyzn przy normalnej masie ciała. W przypadku kobiet tkanka tłuszczowa odpowiada za płodność i dojrzewanie płciowe.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wskaźnik_masy_ciała